Back to top

Ponořte se do přírodního bazénu se systémem PondGard EPDM

V posledních letech popularita přírodních bazénů a jezírek narůstá po celém světě. Představují skvělou alternativu k tradičním bazénem, avšak bez použití chemikálií, protože úprava vody probíhá přirozeně pomocí specifických rostlin a mikroorganismů přítomných ve filtrační oblasti bazénu. Koupání v čisté vodě bez chemikálií se stává velmi příjemným a relaxačním zážitkem.

Přírodní bazény a jezírka se navíc přirozeně začleňují do země a stávají se vodním prvkem, který vypadá skvěle po celý rok.

Někdy se však lidé zdržují výběru přírodního bazénu nebo jezírka. Myslí si, že jsou studené, mnohem nákladnější než běžné nebo že vyžadují hodně údržby. Pojďme se společně podívat na některé z těchto mylných představ.

Přírodní bazény si ve skutečnosti vyžadují méně údržby než běžné bazény, protože není třeba přidávat žádné chemikálie a voda se kvůli čištění nemusí vypouštět. Údržba přírodního bazénu nebo jezírka je ve skutečnosti velmi podobná zahradním pracím. Na udržení čistoty vody po celý rok stačí pravidelné zastřihávání rostlin ve filtrační oblasti, odstraňování spadaného listí a odrazování zvířat (například kachen) od vstupu do jezírka.

Další mylnou představou je, že přírodní bazény jsou studené. Na tom však není nic pravda. Přestože přírodní koupací jezírka nebo bazény je možné vyhřívat, příjemnou teplotu lze dosáhnout i přirozeně. Na to je třeba zvážit několik faktů: vždy je dobré umístit přírodní bazén nebo jezírko alespoň částečně na sluneční světlo a použít tmavou membránu, díky níž se voda rychleji zahřeje. Během letních dnů může teplota přírodního jezírka snadno dosáhnout velmi příjemných 25 ° C. Přidání zastřešení bazénu je skvělý způsob, jak udržet vodu teplou iv noci.

Co se týče nákladů, i když počáteční investice může být o něco vyšší než v případě běžného bazénu, přírodní bazény a jezírka mají minimální provozní náklady. Není třeba neustále přidávat chemikálie, což znamená velké úspory pro majitele bazénu a velký přínos pro životní prostředí.

PondGard EPDM od společnosti Firestone je odolná, silná a snadno instalovatelná hydroizolační membrána pro přírodní bazény a jezírka. Má vynikající odolnost proti UV záření, vysokým teplotám, oxidaci a mrazu, díky čemuž si dokáže zachovat své mechanické vlastnosti. Membrána PondGard EPDM je také inertní a na rozdíl od jiných membrán na bázi plastů neuvolňuje do životního prostředí plastifikátory ani antioxidanty, takže je bezpečná nejen pro plavce, ale i pro vodní faunu a flóru.

PondGard EPDM je černá membrána vyrobena ze syntetického kaučuku EPDM s vynikajícími UV stabilizátory, které jí poskytují vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům. Její tmavá barva také pomáhá rychlejšímu zahřívání vody a lepšímu splynutí jezírka s krajinou, čímž posiluje jeho přírodní aspekt.

Instalaci membrány PondGard EPDM provádějí autorizovaní instalatéři společnosti Firestone, kteří úzce spolupracují s krajinnými designéry a mohou poradit, jaký systém úpravy vody a čerpání je nejvhodnější pro každý projekt.