Back to top

Využití membrány RubberGard EPDM v modulární výstavbě ve Francii

Francouzská společnost Cougnaud Construction, která se specializuje na průmyslové modulární budovy, si na zastřešení budovy 'Cougnaud Campus' v La Roche-sur-Yon na západě Francie vybrala hydroizolační membránu RubberGard EPDM od společnosti Firestone. Objekt, který slouží jako jejich ústředí, je skutečným manifestem ekologicky odpovědné výstavby. V prefabrikované modulární budově o rozloze 5 000 m² sídlí od ledna 2019 až 250 zaměstnanců společnosti Cougnaud Construction.

Společnost Cougnaud Construction si pro tuto energeticky efektivní stavbu představovala střechu nové generace, která by přispěla ke snížení celkové uhlíkové stopy budovy. Životnost membrány RubberGard EPDM více než 50 let, její kompatibilita se zelenými a fotovoltaickými systémy a také její chemická inertnost umožňující rekuperaci dešťové vody patřily mezi klíčové faktory, které přispěly k přesvědčení společnosti Cougnaud.

Po načrtnutý projektu společnost Cougnaud Construction potvrdila instalaci střešní membrány RubberGard EPDM, která byla plnoplošně přilepena na dřevěnou střešní konstrukci. Společnost S.V.E.T, autorizovaný distributor společnosti Firestone v západní Francii, vyškolila týmy společnosti Cougnaud Construction tak, aby bylo možné membrány integrovat do modulárního procesu. Membrány EPDM, které jsou k dispozici v několika šířkách, zajistily úplné utěsnění bez jakýchkoliv spár. Potřebné bylo už jen použití krycích pásů QuickSet Flashing strips od společnosti Firestone, aby se utěsnily spoje mezi moduly.

Tento projekt odstartoval spolupráci společností Cougnaud Construction a S.V.E.T, kdy se společně začali podílet na vývoji ekologických modulárních budov. Díky tomuto exkluzivnímu partnerství se na moduly v továrnách společnosti Cognaud instalují střešní membrány RubberGard EPDM. Práce na místě jsou tak limitovány, snižují se náklady a optimalizují se tepelné vlastnosti pro pohodlí obyvatel budovy.